Keresés

Elérhetőség

Bereczk Janos
8000 Székesfehérvár,
Sajó u. 179/A

+36-30-711-8164
Skype: papus482

bereczkjanos@gmail.com

                                                                      XXI.SZ.MOTORJA ( ÚJ MAGYAR TALÁLMÁNY )

 

A motorok fejlesztése, új szakaszba kell, hogy lépjen! Az excentrikus főtengely kivételével, már szinte minden alkatrész változott, de az elv régi maradt! Van egy alap, amihez mindig valamit hozzáadtak, de sokszor nem előnyére! Nőtt a súly, a bonyolultság, viszont jelentősen nem csökkent a fogyasztás! A felhasználási területek egy része, a súly-teljesítmény aránya miatt, lemaradtak, főleg a repülés terén: kis gépek, drónok, mini helikopterek, sárkány- repülők, stb.

Egyesek szerint, a probléma megoldását, a  FORGÓDUGATTYÚS  motorok jelenthetik!

Sajnos, a gépészmérnökök között él valami  HAGYOMÁNY  tisztelet, ahol ragaszkodnak olyan alkatrészhez, mint az excentrikus főtengely, de természetesen, ’apróbb’ egyszerűsítések, a fejlődés szempontjából elkerülhetetlenek!

Az üzemanyagok kimerülése, új üzemanyagok megjelenése, azok előállítása, felhasználása megköveteli a takarékosabb fogyasztást.

A természetvédelem igényli a káros anyagok kibocsátásának csökkentését.

Van és lesz feladat, de itt egy alap mechanika megalkotásáról van szó, amihez várom a hozzászólásokat.

 

BLOG

Dátum: 2020.09.16

Feladó: Bereczk János

Tárgy: MOTOROM

Talán itt hozzászólhatok a motoromhoz?
Ha valaki ismeri a wankel működését és ahhoz hasonlítja, akkor nagyon csodálkozom!
De megtapasztaltam kiállításokon milyen homály van a forgódugattyús elképzelések mögött! A bolygó dugattyú, ugyanúgy nyomja az EXCENTRIKUS FŐTENGELYT, mint az
ottó motor, csak hát érdemes lenne megnézni, a működését pontosabban és megérteni, de ha az egyetemek marhaságokat írnak, még ma is, bepalizva
mindenkit, nehéz más motort leírni
Ha megakarod érteni hívj 06-30-711-8164
talán én mint feltaláló, el tudom mondani,
mi a két motor közt a különbség, és miért
nincs prototipus!!!!!!!!!!!!

Dátum: 2018.11.01

Feladó: Nevem Senki

Tárgy: O.o

Agyrém csúszó kulisszákkal elválasztani egymástól a munkatereket! Ezt egyetlen éppeszű mérnök sem gondolhatja komolyan!

Dátum: 2019.01.15

Feladó: Bereczk János

Tárgy: Re:O.o

Örülnék ha megmagyarázná, mi a probléma a reteszlapokkal, mert más
motoroknál is találunk ilyet, ott rugó nyomja a forgórész felületéhez, ahol a rugónak erősebbnek kell lennie, mint az erő ami a motort hajtja! Márpedig ha ez
így van, a súrlódás megeszi, vagy a forgórészt, vagy a lapocskát!(Wankel)
Egy mérnöknek az volt a véleménye, az
5x72°- nem lesz kör!! Mások mire gondolnak? Még nem írta le senki!!!
A lapok mozgatására három megoldás van, egyik sem bonyolult, a megoldás lényege, mindég érje a lapok vége a forgórészt, nulla nyomással, amit a
forgórész szabályoz! Ugye nem
könnyítettem meg a gondjait??

Dátum: 2015.09.20

Feladó: Mr.John

Tárgy: erdekledes

Kerek egy reszletes leírast a motorrol, ha nem gond.

Dátum: 2015.10.06

Feladó: Bereczk János

Tárgy: válasz Mr John_nak

A magyar érdeklődés hiánya miatt nem zárkózom el, egy teljes, részletes leírástól sem, kitérve a legapróbb, talán legfontosabb részletekig, de ahhoz bővebb ismeretre lenne szükség, hívjon vagy írjon, gyártani szeretné, vagy csak kíváncsi egy részletesebb leírásra?

Dátum: 2015.08.11

Feladó: Müller István

Tárgy: Észrevétel.

Van fogalmam az ilyesmihez,tehát értem.
Valaha a vankel motorok voltak forgódugatyusak.Sajnálom hogy akiknek útjukban volt leállították a gyártását.
Üdv,
Müller

Dátum: 2015.08.11

Feladó: Bereczk János

Tárgy: Re:Észrevétel.

Tisztelt Müller Úr!
A Wankel motor, nagyon sok embernek ma is a csúcs, de a Mazdán kívül ma már szerintem senki sem, sőt a mMazda sem fogja gyártani! Az okok, magas fogyasztás, excentrikus főtengely kis csapkiállása, az elnyújtott felső holtpont, magas olaj fogyasztás, stb

Címkék

A címkék listája üres.

Újdonságok

Újdonság

2015.08.08 18:23
A mai motorok fő alkatrészei alternálnak, ezért a veszteségük igen...

Hírek

2015.08.08 09:48
Tájékoztassa látogatóit, hogy tudjanak az újdonságokról és eseményekről az Ön honlapján. Azért,...

Elindult a weboldal

2015.08.08 09:47